Przygotowanie do sesji


   JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI? 

*Wybieramy dogodną datę 
 Sesja może się przedłużyć-zwłaszcza noworodkowa, więc lepiej nie mieć zaplanowanego nic ważnego na ten dzień:) Pamiętajmy, że dzieci starsze bywają popołudniami już zmęczone i godzina 16 niekoniecznie jest dla nich dobra.;)

*Ubiór dzieci
Do sesji noworodkowej zabieramy dla dziecka białe body. Nic więcej nie będzie potrzebne, ponieważ u mnie w studio jest dużo ubranek dla noworodków :)

Jeśli mamy zaplanowaną sesję dziecięcą warto przygotować kilka zestawów ubrań, w różnych wariantach kolorystycznych. Podczas sesji najlepiej sprawdzają się ubrania w jasnej tonacji, młodsze dzieci w kolorach pastelowych, a starsze w żywych kolorach. Na zdjęciach dobrze prezentuje się biel w zestawieniu z ciemnymi spodniami, spódniczkami lub innymi dodatkami, materiały z bawełny, jeansu, sztruksu i wełny. Należy unikać strojów z nadrukami, logo, elementami graficznymi, naszywkami. Ubrania powinny być wygodne i nie krępujące ruchów dziecka. Urozmaiceniem podstawowego ubioru dziecka mogą być czapeczki, kapelusiki, opaski, chustki, apaszki, krawaty, muchy, skarpetki, buciki.


*Ubiór rodziców 
Do sesji noworodkowej i niemowlęcej warto przygotować sobie wygodny ubiór, który pozwoli na swobodne poruszanie się i pomoc przy ustawianiu dziecka do zdjęć. 
Można wziąć bluzkę/koszulę na zmianę. Ubiór powinien być stonowany kolorystycznie i stylistycznie, bez graficznych nadrukowanych elementów. Przygotowując się do sesji rodzinnej czyli mama z dzieckiem, tata z dzieckiem, rodzice z dzieckiem i jeśli jest to z rodzeństwem warto pomyśleć o przynajmniej jednym spójnym wizerunku, komplecie ubioru, który będzie spójny kolorystycznie albo stylistycznie (dla wspólnych ujęć). 

*Akcesoria
U mnie w studio jest wiele różnych akcesoriów, ale zawsze można wziąć coś ze sobą. Ulubiona zabawka, misiu, autko, czy "piszczkaki" bywają w sesji bardzo pomoce:)

*Sesje ciążowe
Do sesji zabieramy przynajmniej kilka strojów na zmianę. Mogą to być opinające brzuszek sukienki lub topy które odsłonią brzuszek. Fajnie wygląda biała, rozpięta koszula, leginsy:) Jeśli decydujemy się na troszkę odważniejsze zdjęcia pomyślmy o komplecie bielizny. 
Nie zapomnijmy również o tatusiu:)- jemu przynieśmy ubrania dopasowane do strojów mamy:) Unikajmy koszulek z aplikacjami na przodzie. 
Zadbajmy o paznokcie- ślicznie wyglądają czerwone zarówno na rączkach jak i u stópek.
Przynieśmy usg dziecka, 3 zestawy podobnych do siebie kolorystycznie ubranek dla dziecka, buciki, skarpetki-to rzeczy na pewno nam się przydadzą.
Jeśli masz swój pomysł-powiedź mi o tym, chętnie go zrealizuję:)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz